Πανελλήνια Τουρνουά και Πρωταθλήματα

Κάθε χρόνο διεξάγονται πανελλήνια τουρνουά Σκραμπλ στις πόλεις που έχουν ομίλους Σκραμπλ και μία φορά το χρόνο διοργανώνεται ένα πανελλήνιο πρωτάθλημα Σκραμπλ σε μία πόλη της Ελλάδας υπό την αιγίδα της Πανελλήνιας ένωσης Σκραμπλ. Παρακάτω φαίνονται οι νικητήριες τριάδες όλων των τουρνουά και των πρωταθλημάτων. Τα αναλυτικά στοιχεία και τα στατιστικά τους βρίσκονται στην τοποθεσία:

 http://greekscrabble.gr/statistics/all_view_tourn.php

12ο Τουρνουά Ομίλου Σκραμπλ Αθηνών-Πειραιώς
1η θέση: ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)
2η θέση: ΜΠΑΤΡΗΣ ΑΡΗΣ (ΑΘΗ)
3η θέση: ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΥΔΑ ΑΝΝΑ (ΘΕΣ)
 
4ο Τουρνουά Ομίλου Σκραμπλ Ρόδου - Δωδεκανήσου
1η θέση: ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΘΗ)
2η θέση: ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΡΟΔ)
3η θέση: ΣΑΛΑΜΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ (ΑΓΡ)
 
7o Τουρνουά Βέροιας
1η θέση: ΖΕΡΒΑ ΕΥΑ (ΑΘΗ)
2η θέση: ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΘΗ)
3η θέση: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ (ΑΘΗ
 
12ο Φθινοπωρινό Τουρνουά Σκραμπλ "Σ.Αυτζαλανίδης"
1η θέση: ΜΠΑΤΡΗΣ ΑΡΗΣ (ΑΘΗ)
2η θέση: ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)
3η θέση: ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΘΕΣ)
 
2ο Grand Prix Scrabble 2019
1η θέση: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ (ΑΘΗ)
2η θέση: ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΘΕΣ)
3η θέση: ΖΕΡΒΑ ΕΥΑ (ΑΘΗ)
 
15ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ - Α Κατηγορία
1η θέση: ΜΥΡΣΙΝΗΣ ΘΡΑΣΟΣ (ΘΕΣ)
2η θέση: ΤΣΑΛΑΠΑΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ (ΑΘΗ)
3η θέση: ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)
 

15ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ - Β Κατηγορία

1η θέση: ΜΠΟΥΛΕΡΟΥ ΖΩΗ (ΑΘΗ)
2η θέση: ΜΠΕΝΤΙΛΑ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΘΕΣ)
3η θέση: ΚΑΡΑΪΩΣΗΦΙΔΗΣ ΑΚΗΣ (ΑΘΗ)

 

13ο Τουρνουά Σκραμπλ Θεσσαλονίκης
1η θέση: ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΤΟ)
2η θέση: ΠΟΥΛΕΡΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΘΗ)
3η θέση: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ (ΑΘΗ) 
 
11ο Χειμερινό Τουρνουά Αθήνας
1η θέση: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ (ΑΘΗ)
2η θέση: ΜΙΧΑΗΛ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΝΑΞ)
3η θέση: ΚΑΡΑΪΝΔΡΟΥ ΣΙΑ (ΑΘΗ)
 
3ο Τουρνουά Ομίλου Σκραμπλ Ρόδου Δωδεκανήσου
1η θέση: ΜΥΡΣΙΝΗΣ ΘΡΑΣΟΣ (ΘΕΣ)
2η θέση: ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΘΕΣ)
3η θέση: ΑΛΗΧΑΝΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (ΘΕΣ)
 
6ο Τουρνουά Σκραμπλ Βέροιας
1η θέση: ΤΣΑΛΑΠΑΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ (ΑΘΗ)
2η θέση: ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΘΕΣ)
3η θέση: ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)
 
11ο Φθινοπ-ορεινό Τουρνουά Σκραμπλ"Σ.Αυτζαλανίδης"
1η θέση: ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΘΕΣ)
2η θέση: ΖΕΡΒΑ ΕΥΑ (ΑΘΗ)
3η θέση: ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)
 
1ο Grand Prix Scrabble 2018
1η θέση: ΜΥΡΣΙΝΗΣ ΘΡΑΣΟΣ (ΘΕΣ)
2η θέση: ΑΛΗΧΑΝΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (ΘΕΣ)
3η θέση: ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΤΟ)
 
14ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Scrabble - A Κατηγορία
1η θέση: ΠΟΥΛΕΡΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΘΗ)
2η θέση: ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)
3η θέση: ΜΟΣΧΟΝΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΘΗ)
 

14ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Scrabble - Β Κατηγορία

1η θέση: ΣΑΡΑΦΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (ΘΕΣ)
2η θέση: ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ ΓΙΑΝΝΑ (ΑΘΗ)
3η θέση: ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ (ΘΕΣ)
 
 
12ο Τουρνουά Σκραμπλ Θεσσαλονίκης
1η θέση: ΚΩΣΤΙΚΙΑΔΗΣ ΠΑΡΗΣ (ΑΘΗ)
2η θέση: ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΤΟ)
3η θέση: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ (ΑΘΗ)
 
10ο Χειμερινό Τουρνουά Αθήνας
1η θέση: ΑΛΗΧΑΝΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (ΘΕΣ)
2η θέση: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ (ΑΘΗ)
3η θέση: ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΘΕΣ)
 
10ο Φθ.Τουρνουά Σκραμπλ Πτολ/δας "Σ. Αυτζαλανίδης"
1η θέση: ΜΥΡΣΙΝΗΣ ΘΡΑΣΟΣ (ΘΕΣ)
2η θέση: ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΘΕΣ)
3η θέση: ΚΩΣΤΙΚΙΑΔΗΣ ΠΑΡΗΣ (ΑΘΗ)
 

5ο Τουρνουά Σκραμπλ Βέροιας

1η θέση: ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΘΗ)

2η θέση: ΠΟΥΛΕΡΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΘΗ)
3η θέση: ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)
 

1ο Τουρνουά Σκραμπλ Σερρών

1η θέση: ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑΡΗΣ ΚΥΡΚΟΣ (ΘΕΣ)

2η θέση: ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)
3η θέση: ΑΛΗΧΑΝΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (ΘΕΣ)
 

Τουρνουά Σκραμπλ Καστοριάς 2017

1η θέση: ΜΟΥΣΤΑΚΑ ΜΑΡΙΑ (ΚΑΣ)

2η θέση: ΑΛΗΧΑΝΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (ΘΕΣ)

3η θέση: ΜΠΟΥΡΟΥ ΣΤΕΛΛΑ (ΚΑΣ) 
 

13ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ - Α Κατηγορία

1η θέση: ΜΠΑΤΡΗΣ ΑΡΗΣ (ΑΘΗ)
2η θέση: ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)
3η θέση: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ (ΑΘΗ)
 

13ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ - Β Κατηγορία

1η θέση: ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΡΟΔΟΣ)

2η θέση: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ (ΘΕΣ)

3η θέση: ΜΠΟΥΛΕΡΟΥ ΖΩΗ (ΑΘΗ)

11ο Τουρνουά Σκραμπλ Θεσσαλονίκης

1η θέση: ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)
2η θέση: ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)
3η θέση: ΤΣΑΛΑΠΑΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ (ΑΘΗ) 

9Ο ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΑΘΗΝΩΝ (14-15/01/2017)

1η θέση:ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΠΤΟ)

3η θέση:ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΜΑΚΗΣ (ΑΘΗ)

 

9Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "ΣΑΒΒΑΣ ΑΥΤΖΑΛΑΝΙΔΗΣ" (19-20/11/2016)

1η θέση:ΚΩΣΤΙΚΙΑΔΗΣ ΠΑΡΙΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΤΣΑΛΑΠΑΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ (ΑΘΗ)

 

4Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΒΕΡΟΙΑΣ (22-23/10/2016)

1η θέση:ΜΥΡΣΙΝΗΣ ΘΡΑΣΟΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ ΛΕΝΑ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΚΑΡΑΚΟΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΒΕΡ)

 

8Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (18-20/06/2016)

1η θέση:ΜΠΑΤΡΗΣ ΑΡΗΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΠΟΥΛΕΡΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΘΗ)

 

12Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΡΑΜΠΛ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ (06-08/05/2016)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΚΩΣΤΙΚΙΑΔΗΣ ΠΑΡΗΣ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΤΣΑΛΑΠΑΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ (ΑΘΗ)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΔΕΛΗΜΙΧΑΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΚΑΡΑΪΩΣΗΦΙΔΗΣ ΑΚΗΣ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΠΤΟ)

 

10Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (19-20/03/2016)

1η θέση:ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)

 

8Ο ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΑΘΗΝΩΝ (23-24/01/2016)

1η θέση:ΤΣΑΛΑΠΑΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΓΚΟΛΙΟΥ ΡΟΥΛΑ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΜΙΧΑΗΛ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΘΗ)

 

2Ο ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΡΟΔΟΥ (05-06/12/2015)

1η θέση:ΤΣΑΛΑΠΑΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΜΥΡΣΙΝΗΣ ΘΡΑΣΟΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ (ΑΘΗ)

 

8Ο ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ «Σ. ΑΥΤΖΑΛΑΝΙΔΗΣ» (24-25/10/2015)

1η θέση:ΤΣΑΛΑΠΑΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΜΠΑΤΡΗΣ ΑΡΗΣ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)

 

3Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΒΕΡΟΙΑΣ (26-27/09/2015)

1η θέση:ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑΡΗΣ ΚΥΡΚΟΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΤΣΑΛΑΠΑΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ (ΑΘΗ)

 

7Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (13-14/06/2015)

1η θέση:ΜΠΑΤΡΗΣ ΑΡΗΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑΡΗΣ ΚΥΡΚΟΣ (ΘΕΣ)

 

11Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΡΑΜΠΛ – ΑΘΗΝΑ (17-19/04/2015)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΤΖΗΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΚΑΣ)

2η θέση:ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (ΑΘΗ)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΜΗΛΑ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΟΔ)

2η θέση:ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ (ΡΟΔ)

3η θέση:ΦΑΝΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΘΗ)

 

9Ο ΕΑΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (07-08/03/2015)

1η θέση:ΜΠΑΤΡΗΣ ΑΡΗΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΑΛΗΧΑΝΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΝΙΑΡΧΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΑΘΗ)    

 

1Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΡΟΔΟΥ (15-16/11/2014)

1η θέση: ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΘΕΣ)

2η θέση: ΤΟΥΛΑΤΟΥ ΕΦΗ (ΑΘΗ)

3η θέση: ΜΙΧΑΗΛ ΦΩΤΗΣ (ΑΘΗ)

 

10Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ – ΒΕΡΟΙΑ (04-06/07/2014)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΜΙΧΑΗΛ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΤΣΑΛΑΠΑΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΜΑΞΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ (ΑΘΗ)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΒΕΡ)

2η θέση:ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΜΙΧΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΘΗ)

 

6Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (10-11/05/2014)

1η θέση:ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΥΔΑ ΑΝΝΑ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ (ΚΑΣ)

3η θέση:ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)

 

8Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ «ΔΗΜΟΣ ΚΥΠΡΑΙΟΣ» (15-16/03/2014)

1η θέση:ΜΠΑΤΡΗΣ ΑΡΗΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΚΟΚΛΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ (ΘΕΣ)

 

7Ο ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΘΗΝΑΣ (ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΛΥΒΙΝΟΥ) (18-19/01/2014)

1η θέση:ΜΠΑΤΡΗΣ ΑΡΗΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΤΖΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΘΗ)

 

2Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΒΕΡΟΙΑΣ (12-13/10/2013)

1η θέση:ΑΡΩΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΜΥΡΣΙΝΗΣ ΘΡΑΣΟΣ (ΘΕΣ)

 

9Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΑΜΥΝΤΑΙΟ (22/06-24/06/2013)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑΡΗΣ ΚΥΡΚΟΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΚΩΣΤΙΚΙΑΔΗΣ ΠΑΡΗΣ (ΑΘΗ)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΚΑΡΑΔΗΜΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΜΙΧΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΘΗ)

 

5Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (18-19/05/2013)

1η θέση:ΤΖΗΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΚΑΣ)

2η θέση:ΝΤΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)

 

7Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (09-10/03/2013)

1η θέση:ΓΚΕΚΑ ΣΟΥΛΑ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΑΡΩΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (ΘΕΣ)

 

6Ο ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΑΘΗΝΩΝ (ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΛΥΒΙΝΟΥ) (26-27/01/2013)

1η θέση:ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΝΟΔΟΥΛΗ ΒΙΚΗ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΣΟΥΝΤΟΥΛΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ (ΑΘΗ)

 

7Ο ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (24-25/11/2012)

1η θέση:ΚΟΚΛΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΣΤΑΜΟΥΔΗΣ ΧΡΥΣΑΦΗΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)

 

1Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΒΕΡΟΙΑΣ (06-07/10/2012)

1η θέση:ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΜΥΡΣΙΝΗΣ ΘΡΑΣΟΣ (ΘΕΣ)

 

8Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΚΑΒΑΛΑ (29/06-01/07/2012)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΜΠΑΤΡΗΣ ΑΡΗΣ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΣΑΛΑΜΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ (ΑΘΗ)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΠΤΟ)

3η θέση:ΚΑΡΑΪΝΔΡΟΥ ΣΙΑ (ΑΘΗ)

 

6Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (10-11/03/2012)

1η θέση:ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΚΑΡΑΚΟΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΒΕΡ)

3η θέση:ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)

 

5Ο ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΑΘΗΝΩΝ (ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΛΥΒΙΝΟΥ) (28-29/01/2012)

1η θέση:ΚΟΚΛΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΤΖΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΜΟΥΖΕΒΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)

 

6Ο ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΟΡΕΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (08-09/10/2011)

1η θέση:ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (ΑΘΗ)

 

7Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΡΑΜΠΛ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ (24-26/06/2011)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΜΠΑΜΠΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΑΘΗ)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΡΟΝΤΗΡΗ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΥΔΑ ΑΝΝΑ (ΘΕΣ)

 

5Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (19-20/03/2011)

1η θέση:ΝΤΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)

3η θέση:ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΘΕΣ)

 

4ο ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ (ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΛΥΒΙΝΟΥ) (29-30/01/2011)

1η θέση:ΣΑΛΑΜΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)

 

5Ο ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (23-24/10/2010)

1η θέση:ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)

 

6Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΡΑΜΠΛ – ΑΘΗΝΑ (18-20/06/2010)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΝΤΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΚΑΣΑΡΗΣ ΠΑΝΟΣ (ΘΕΣ)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΤΡΙΚΟΥΝΑΚΗ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΚΑΡΑΪΩΣΗΦΙΔΗΣ ΑΚΗΣ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΑΛΗΧΑΝΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (ΘΕΣ)

 

GAMESFESTIVAL (17-18/04/2010)

1η θέση:ΑΡΩΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΚΑΣΑΡΗΣ ΠΑΝΟΣ (ΘΕΣ)

 

4Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (06-07/03/2010)

1η θέση:ΝΤΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΘΕΣ)

 

3Ο ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΑΘΗΝΩΝ (ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΛΥΒΙΝΟΥ) (16-17/01/2010)

1η θέση:ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (ΑΘΗ)

2η θέση:ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)

 

4Ο ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (10-11/10/2009)

1η θέση:ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)

2η θέση:ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΤΖΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΘΕΣ)

 

4Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 2009 (04-05/07/2009)

1η θέση:ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)

2η θέση:ΓΚΕΚΑ ΣΟΥΛΑ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΝΑΖΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΚΑΣ)

 

5Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ – ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (01-03/05/2009)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΝΤΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΤΣΟΥΓΚΑ ΚΑΙΤΗ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΤΖΗΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΚΑΣ)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η θέση:ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΜΑΚΡΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ (ΠΤΟ)

 

3Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (07-08/03/2009)

1η θέση:ΝΤΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΜΠΑΜΠΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΑΘΗ)

 

2Ο ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΑΘΗΝΩΝ (ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΛΥΒΙΝΟΥ) (24-25/01/2009)

1η θέση:ΧΡΗΣΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΚΑΣ)

2η θέση:ΝΑΖΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΚΑΣ)

3η θέση:ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΘΕΣ)

 

3Ο ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (11-12/10/2008)

1η θέση:ΝΤΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΑΡΩΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (ΘΕΣ)

 

3Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (28-29/06/2008)

1η θέση:ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΙΔΟΥ ΚΙΚΗ (ΚΑΣ)

2η θέση:ΝΑΖΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΚΑΣ)

3η θέση:ΜΗΤΡΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΘΕΣ)

 

4Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΡΑΜΠΛ – ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ (01-03/05/2008)

1η θέση:ΝΤΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΤΖΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)

 

2ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (15-16/03/2008)

1η θέση:ΝΤΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΤΖΗΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΚΑΣ)

3η θέση:ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΘΕΣ)

 

1Ο ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΑΘΗΝΩΝ (ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΛΥΒΙΝΟΥ) (19-20/01/2008)

1η θέση:ΝΤΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)

3η θέση:ΝΟΔΟΥΛΗ ΒΙΚΗ (ΘΕΣ)

 

2Ο ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (17-18/11/2007)

1η θέση:ΑΡΩΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΤΖΗΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΚΑΣ)

3η θέση:ΧΡΗΣΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΚΑΣ)

 

2Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (22-24/06/2007)

1η θέση:ΝΑΖΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΚΑΣ)

2η θέση:ΣΑΛΑΜΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ (ΑΘΗ)

3η θέση:ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)

 

3Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ – ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ (28-30/04/2007)

1η θέση:ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΣΤΑΜΟΥΔΗΣ ΧΡΥΣΑΦΗΣ (ΘΕΣ)

3η θέση:ΤΖΗΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΚΑΣ)

 

1Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (03-04/03/2007)

1η θέση:ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΥΗ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΠΑΠΑΒΛΑΣΙΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΘΕΣ)

 

1Ο ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (11-12/11/2006)

1η θέση:ΓΚΕΚΑ ΣΟΥΛΑ (ΘΕΣ)

2η θέση:ΣΤΑΜΟΥΔΗΣ ΧΡΥΣΑΦΗΣ (ΘΕΣ)

 

1Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (16-18/06/2006)

1η θέση:ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΣ)

2η θέση:ΤΟΠΑΛΤΣΗ ΚΑΙΤΗ (ΚΑΣ)

 

2ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΡΑΜΠΛ - ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ (28-30/04/2006)

1η θέση:ΝΑΖΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΚΑΣ)

2η θέση:ΓΚΙΛΙΡΗ ΥΡΩ (ΚΑΣ)

3η θέση:ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΙΔΟΥ ΚΙΚΗ (ΚΑΣ)

 

1ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΡΑΜΠΛ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ (23-25/04/2005)

1η θέση:ΤΖΗΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΚΑΣ)

2η θέση:ΝΑΖΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΚΑΣ)

3η θέση:ΓΚΙΛΙΡΗ ΥΡΩ (ΚΑΣ)

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Όμιλος Σκραμπλ Αθηνών-Πειραιώς

Καφέ Κάισσα, Λεωφ. Μεσογείων 12 στους Αμπελόκηπους

 

Τηλ: 698 299 5574                                                                                           

 

 

 omilos.scrabble.a.p@gmail.com.</p>"</p>"</p>"</p>"

ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

 

Κυριακή: 15:30 - 22:00